hero

#piknik
rodzinny

10 czerwca 2017 r. na zakończenie akcji DORASTAJ BEZPIECZNIE Z FUNDACJA PZU i BESTWAY GOLD odbył się piknik podsumowujący naszą akcję!


W maju w Szkole Podstawowej w Wiśniowej Górze odbyły się zajęcia DORASTAJ BEZPIECZNIE Z FUNDACJA PZU i BESTWAY GOLD. Chcieliśmy uświadomić najmłodszym jakie są zagrożenia i jak się ich ustrzec. Zajęcia skierowane były do dzieci, ale ważne było dla nas, aby uświadomić rodziców i szersze grono rodziny jak to jest ważne. Stąd pomysł, aby lekcje zakończyły się Piknikiem na którym także rodzice, rodzeństwo, znajomi mogli wziąć udział w zabawach związanych z zasadami ruchu drogowego. Każdy mógł poćwiczyć pierwszą pomoc, podczas pokazów pierwszej pomocy czy posłuchać prelekcji na temat bezpieczeństwa podczas wakacji, które były ukoronowaniem całego cyklu zajęć. A także wziąć udział w Rodzinnym Rolkathlonie.

Wierzymy, że Piknik poprawił świadomość przede wszystkim dzieci, ale także ich rodzin i znajomych, co przełożyło się, już teraz na poprawę ich bezpieczeństwa. Wierzymy także, że wiedza ta zaprocentuje i dzieci już jako rodzice bardziej świadomie będą dbać o bezpieczeństwo swoich własnych pociech. Edukacja społeczeństwa dla trwałych zmian wymaga czasu, ale ktoś musi je zapoczątkować. Uważamy, że trzeba zacząć już od najmłodszych, gdzie poprzez zabawę, gry i zajęcia uda nam się to zrobić. Dla jak największej grupy osób.

Uczestnicy pikniku mieli okazję:

  • bezpłatnie oznakować rower dzięki Łódzkiej Straży Miejskiej
  • pograć w grę twister ze znakami drogowymi - Gra sfinansowana została ze środków Fundacji PZU.
  • wciąć udział w zajęciach z pierwszej pomocy, połączonych z praktyką - zajęcia sfinansowano ze środków Fundacji PZU.
  • posłuchać prelekcji na temat bezpieczeństwa podczas użytkowania dróg, rowerem, pieszo, biegiem, w szkole, po za nią i zwłaszcza podczas wakacji - wykłady sfinansowano ze środków Fundacji PZU.
  • zajrzeć na liczne stoiska na których można było zapoznać się z najnowszymi trendami rowerowymi, samochodowymi, zdrowym żywieniem, odpowiednim przygotowaniem formy na wakacje czy ubiorem odpowiednim do wykonywania aktywności sportowych
  • oraz wziąć udział w zawodach Rolkathlonu!

Partnerem Pikniku jest FUNDACJA PZU.


Patronat Honorowy nad piknikiem objął Wójt Gminy Andrespol.


Patronat redakcyjny nad piknik objęło radio RMF Classic.


Sponsorem wody na Piknik jest Święcicki Zdrój.


Patronat medialny nad piknikiem objęła telewizja TVP3.


Zabezpieczenie medyczne Pikniku Sfinansowano ze środków Fundacji PZU.