hero

#bezpieczne
ferie

Podsumowanie akcji edukacyjnej Dorastaj Bezpiecznie z Fundacją PZU i BWG - Bezpieczne Ferie z Fundacja PZU i BWGW sobotę 27 stycznia 2018 w Justynowie obyło się spotkanie edukacyjne BEZPIECZNE FERIE z Fundacją PZU i BWG!


Na spotkaniu każdy z uczestników mógł wziąć udział w jednej z gier edukacyjnej - Twisterze ze znakami drogowymi, który sprawdzał nie tylko wiedzę z zakresu znajomości znaków ruchu drogowego, ale także sprawność i równowagę uczestników. Do dyspozycji uczestników była także gra planszowa z pytaniami z zakresu ruchu drogowego, w której pionkami byli sami uczestnicy gry, a dla młodszych uczestników mieliśmy grę - Rzutki, ze znakami drogowymi, gdzie trzeba było wykazać się dużą sprawnością.


Zainteresowani mogli wziąć udział w wykładach dotyczących pierwszej pomocy, bezpieczeństwa na drodze czy zdrowym żywieniu u dzieci oraz zobaczyć pomysły na zdrowe i ciekawe przekąski do szkoły.


Dla sprawnych uczestników, lubiących aktywnie spędzić sobotę, można było wziąć udział w zajęciach Zumby, podczas których przy dźwiękach rytmicznej muzyki można było spalić kalorie.


Wcześniej w Gałkowie Kolonii oraz Gałkowie Górnym po lekcjach odbyło się spotkanie edukacyjne podsumowujące naszą inicjatywę. Każdy zainteresowany mógł wziąć udział w jednej z gier edukacyjnych np. Twisterze ze znakami drogowymi, dostać dodatkowy gadżet odblaskowy, czy posłuchać o bezpieczeństwie podczas ferii. Wyszliśmy z założenia, że nie każdy będzie mógł dotrzeć do Justynowa, więc postanowiliśmy umożliwić zabawę uczniom każdej szkoły.


Wstęp był bezpłatny.


Każdy uczestnik otrzymał gadżety odblaskowe za udział w grach i zabawach przygotowanych na spotkanie.